KU PRZESTRODZE – O Goleniu Brody

Urosła mi duża broda. Poszedłem dzisiaj do takiego specjalnego fryzjera od bród. Myślę sobie, ogoli mi brodę na PRO, będzie super. Będzie równa, będzie ładnie wyglądała i w ogóle.

Ale była kolejka. Duża kolejka, bardzo duża kolejka. Mnóstwo kolesi w brodach siedziało i czekało. Wyglądało to jak zebranie Al Kaidy. Tylko, że z X-Boxem i dobrą muzyką. Nie wytrzymałem w tej kolejce. Broda… wielkie mi halo, sam se to ogolę.

Wróciłem do domu, zacząłem przycinać, wyrównywać, trochę z lewej, teraz trochę z prawej. Kurwa, z prawej jest teraz krócej niż z lewej. Poprawiam, potem wyrównuję, znowu przycinam…. I tak oto właśnie skończyłem bez brody! Coś poszło nie tak. Dlatego jak ktoś chce sam sobie przyciąć brodę, niech uważa. Bo to nie takie hop-siup.

przed i po
Coś kurde poszło nie tak.

P.S. Temperatura otoczenia spadła nagle o 10 stopni. Czuję się, jakbym zgolił sweter z twarzy.
P.S.2. Teraz dopiero ludzie mówią, że w brodzie wyglądałem lepiej…
P.S.3. Jeśli przyszedłeś tutaj w nadziej na poradnik, jak przycinać brodę itd. To polecam ten artykuł, kawał konkretnej informacji, co i jak (gdybym sam to wiedział wcześniej…).

 • Facetembyc.pl

  Do brody najlepszy będzie trymer, ale nie taki wbudowany do maszynki elektrycznej ? bo one są z reguły słabe. Jeżeli pielęgnacja brody to nie tylko okres przejściowy to lepiej kupić porządny trymer do brody albo tzw. zestaw do golenia ? czyli maszynkę o dużej mocy z różnymi nakładkami ? w tym z niezłym trymerem. https://facetembyc.pl/golenie-brzytwa-jak-golic-sie-brzytwa/

 • Radek

  Sam golę się braun z serii 3000 na sucho i skórę mam niby z tych wrażliwszych – rewelacja.

  Kilka rad:

  Radzę się golić często (codziennie) (te maszynki gorzej radzą sobie z dłuższymi włoskami, np. kilkudniowymi). Oczywiście nie mam na myśli golenia trymerem.

  Radzę golić się na sucho, po umyciu twarzy, dokładnym jej wytarciu i jej kilku-minutowym podsuszeniu.

  Po ogoleniu, radzę otworzyć maszynkę (w sensie ściągnąć głowicę golącą z maszynki), wszystko w środku przepłukać pod bieżącą wodą i po „wytrzepaniu” wody zostawić rozłożone na półeczce do następnego golenia (by dobrze wyschło).
  Polecam zajrzeć tutaj:
  https://efakty24.pl/

Znak zapytania połączony z wykrzyknikiem
5 Prostych Odpowiedzi na Najważniejsze Pytania

Typowe bla bla bla tytułem wstępu, Jedziemy z koksem. Zaraz poznasz odpowiedzi na pytania, które nurtują Cię od lat: Jak

Zamknij