Zbigniew Kędra – Zesłanie do Kazachstanu [VIDEO]

Pana Zbigniewa Kędrę poznałem trochę przypadkiem. Robiłem zdjęcia na jego benefisie w Węgorzynie. To wyjątkowy człowiek, pełen energii, intelektu i ogromnej miłości do życia. Nigdy się nie poddał i po powrocie do Polski wiedzie życie pełne interesujących chwil. Dużo podróżuje, cały czas tworzy, pisze wiersze, wydał książkę o swoim zesłaniu do Kazachstanu.

Czułem się onieśmielony, mogąc poznać w szczegółach historię, którą opowiedział przed kamerą. Umówiliśmy się, że opowie najciekawsze fragmenty, które mogłem wcześniej poznać czytając jego książkę. Sama książka została wydana w zaledwie kilkuset egzemplarzach i czułem, że to bardzo ważne, aby te historie uwiecznić. Coraz mniej niestety jest osób, które wciąż mogą opowiedzieć o tym, co przeżyły w tamtym czasie. Jeszcze mniej jest osób o tak wyjątkowej wrażliwości, jaką ma w sobie pan Zbigniew. Dzięki niej zauważa on szczegóły, które innym osobom mogłyby umknąć. To sprawia, że jego opowieść jest wyjątkowo intensywna, pełna emocji i wzruszeń.

To dłuższy materiał, zachęcam do obejrzenia tego we właściwym momencie. Nie chciałem jednak wycinać tego, co nie było konieczne, aby zachować jak najwięcej informacji.

Z mojej strony chciałem serdecznie podziękować panu Zbigniewowi za danie mi możliwości realizacji tej video opowieści. Robiłem, co mogłem, aby wyszło to jak najlepiej.

Bezpośredni link do filmu: https://youtu.be/nZG60-A9zEE

eksperyment John B. Calhoun
Samounicestwienie Cywilizacji – Piękna Katastrofa

John B. Calhoun zbudował miasteczko dla myszy, w którym miały zapewnioną ściółkę, jedzenie oraz picie. Miał to być mysi raj. Bez

Zamknij