Jak zobaczyć sygnał wi-fi w swoim domu?

Jeśli ciekawi Cię, gdzie w mieszkaniu są strefy dobrego zasięgu, a gdzie sygnał jest wyjątkowo słaby, możesz pobrać aplikację Kirlian Device Mobile na telefon (lub nawet lepiej – tablet). Następnie stawiasz aparat fotograficzny na statywie i ustawiasz tak długą migawkę, jak to możliwe (np. 30 sekund). Przemieszczasz się powoli z tabletem/telefonem z włączoną aplikacją. Urządzenie musi być podłączone do wifi. Kolor oraz sygnał dźwiękowy zmieniają się wraz z mocą sygnału. Dobrze jest nie przemieszczać się zbyt szybko, bo zmiana koloru nie następuje natychmiast.

Nie jest to idealny sposób na zobrazowanie siły sygnału, aczkolwiek na pewno jest to pewna interesująca forma artystycznego zastosowania nowoczesnych technologii do zobrazowania świata, w którym żyjemy. Poniżej przedstawiam kilka zdjęć zrobionych z zastosowaniem przedstawionej metody. Gdyby pojawiły się pytania, chętnie odpowiem na nie w komentarzach.

wifiwizual-6

wifiwizual-9

wifiwizual-15

wifiwizual-18

zasięg wifi wizualizacja

100ff-liga-baron-7
Co skrywa las w Szczecinie? [VIDEO]

Jadąc z Prawobrzeża do Centrum ulicą Floriana Krygiera (dawniej Autostrada Poznańska), natknąłem się na #streetart a właściwie #forestart. Wrażenie niesamowite,

Zamknij