Co mogę mieć w cenie najnowszego Apple Iphone 6 Plus 128GB Gwiezdna Szarość?

Zacznę lekko. To jest Iphone:

zrzut ekranu Iphone z Media Markt

Tutaj możesz sobie wejść i sprawdzić, czy to aby nie Photoshop. Otóż nie jest to Photoshop. Jasne, to najdroższa możliwa wersja, inne są tańsze. Ale wciąż. Jest to smartfon, który wkładasz do kieszeni. Który wymienisz na nowszy model gdzieś za rok, półtora, góra dwa lata.

Co mogę kupić sobie w cenie nowego Iphona?

Otóż mogę sobie kupić Volvo V70 na gazie. Wersja kombi. Biała, może dlatego tańsza. Albo lepiej, za 4500 mogę kupić Renault Scenic z 2001 roku. Jest to samochód, ma kilka metrów długości, waży ponad tonę i mogę gdzieś nim pojechać. Z pomocą Iphona mogę pojechać co najwyżej kogoś w komentarzu na Facebooku.

Renault Scenic w cenie Iphone6
Ma też radio na płyty CD. Kosmos. Można w nim mieszkać. Nie ma tylko wody bieżącej

Mogę sobie też kupić 4 telewizory po 40 cali przekątnej ekranu każdy. Zestawić je razem w jeden wielki telewizor, albo powiesić po jednym na każdej ścianie i oglądać wszystko, gdzie nie spojrzę. Cóż za komfort.

4-telewizory

Prawie 12 par butów adidas Performance TERREX SWIFT SOLO po 399 zł para.
adidas za 399Tę przyczepę kempingową wraz z przedsionkiem (czyli tym śmiesznym namiocikiem) za 4700.

Twoja własna przyczepa w cenie Iphonea

I dokładnie 2227 słoików buraków tartych z cebulą. Gdyby zjadać jeden taki słoik dziennie, będzie to zapas na 6 lat!!! I to wszystko za równowartość jednego Iphone’a, który mieści się w kieszeni (ledwo).

słoik buraków tartych z cebulą

Zbliżają się komunie, tradycyjnym prezentem był kiedyś rower. Za cenę jednego Iphone’a możesz kupić 10 rowerów w promocyjnej cenie 449zł każdy.

10 rowerów po 449 zł

Ale to nie koniec. W cenie 899 zł możesz kupić laptopa firmy HP. 15,6 cala, 4 GB pamięci RAM. Powinien spokojnie starczyć do przeglądania internetu i podstawowych potrzeb. Możesz mieć 5 takich laptopów w cenie jednego Iphone’a.5 laptopów

Podsumowanie:

Nie chodzi mi o to, że Iphone jest drogi, albo za drogi. Najnowszy Samsung Galaxy również jest drogi. Wszystko kosztuje dokładnie tyle, ile ktoś chce za to zapłacić. I to lekko mnie zastanawia. Że chcemy płacić takie pieniądze za coś, co wymienimy po roku, dwóch latach. Za malutki przedmiot, który łatwo upuścić, zgubić, zniszczyć. Gdy za te same pieniądze możemy zrobić sobie miesięczną(!) wycieczkę do Indii. A w trybie bardziej ekonomicznym, możemy zostać w Indiach dwa miesiące. I tu warto się zastanowić, czy wolałbym mieć nowego Iphona/Samsunga za prawie 5 tysięcy, czy też może przeżyć przygodę mojego życia i spędzić dwa miesiące w nieco innym świecie?

 

  • Ty i bez iPhona masz statsy zajebistości wymaksowane 😉

  • Rower za 449zł to nie rower, tylko pojazd roweropodobny. Zerknij sobie jak wyglądają prawdziwe rowery, np na http://rower.com.pl/

ikona wpisu
DUALizm – czyli jak kupiłem swój pierwszy obraz

Wszystko zaczęło się na Jarmarku rękodzieła, przy którym pomagałem. W przeddzień otwarcia jarmarku, przyjechała mała grupka ludzi z Akademii Sztuki,

Zamknij