Pomysł na Biznes 4U: Zarabiaj Biegając

Biegasz, idzie Ci to dobrze. Możesz biegać długo. Może często spieszyło Ci się na autobus, może ganiali Cię po osiedlu ludzie zainteresowani rozwiązywaniem Twoich problemów (typu „Masz jakiś problem koleś?„). Nieważne dlaczego, ważne że biegasz. A jak nie biegasz, to może chcesz zacząć, ale brak Ci motywacji? Jeśli masz nogi i potrafisz biegać, dlaczego nie zacząć na tym jeszcze dodatkowo zarabiać?

Ale jak to zrobić? Najprościej byłoby złapać czyjegoś smartfona na przystanku i pobiec do lombardu zanim ktoś zdąży go zablokować. Ale tej metody nie polecam. Zwłaszcza na początku, gdy biegasz jeszcze powoli. Do rzeczy, jest sobie taka aplikacja jak endomondo. Ta aplikacja jest bardzo podobna do nóg. Służy do biegania. Dla pewności, rysuneczek poglądowy:

Ale faza z endomondo

Cały biznes polega na tym, że logujesz się do endomondo danymi Twojego klienta i biegasz za niego. Jak przebiegniesz określony dystans, klient z radością wrzuca mapkę na fejsa i w wiele innych miejsc. Wszyscy znajomi mu zazdroszczą i częstują stekami mówiąc „spaliłeś tyle kalorii dzisiaj, zjedz se steka„. Jest wielu zapracowanych CEO, COO, SEO, SEM, CAA i innych kierowników, którzy nie dorobili się angielskich skrótów. Nie mają oni już miejsca w swoich napiętych harmonogramach na bieganie. Ale pokazać się od strony endomondo wręcz należy. Dodatkowo, w czasach powszechnego monitoringu wszystkiego, gdy kierownicy boją się płacić kartą w fast-foodach, aby ktoś nie zarzucił im, że się źle odżywiają, każdemu przyda się trochę wolnego i dobrze usprawiedliwionego czasu. Co klient robi z tym wolnym czasem, zupełnie nie powinno Cię interesować. Ale skasuj go ek$tra, jak już się dowiesz, o co chodziło.

Możesz rozliczać się z klientami od kilometra. Można doliczać ekstra kaskę za wykręcanie rekordów, dobrych czasów, niezłych sprintów, czy przebiegnięcie po określonej lokalizacji. Jeśli klient chce, można nawet biegając ułożyć na mapie ciekawy wzorek z trasy przebiegu (klient pewnie będzie chciał logo firmy). Możliwości jest mnóstwo, to świetny pomysł na lokalny biznes (bo raczej nie będziesz biegać za kogoś w innym mieście). Nie potrzebujesz w nic inwestować, nawet licencji na endomondo nie potrzebujesz, bo logujesz się na apkę klienta. A zatem do biegu, gotowi, $$$$$$tart!

źródło zdjęcia

Jeśli chcesz, zapisz się na newsletter.

Piaskownica
Kiedy jest się już dorosłym?

Dzieci sąsiadów z bloku mówią mi "dzień dobry", to ostateczny dowód na to, że jestem dorosły. Jak do tego doszło? Przecież wcale

Zamknij