Ile kosztuje szczera opinia?

25 złotych. Na taką kwotę Gurgie wycenił wartość wyrażenia swojej szczerej opinii. Pomysł jest bardzo prosty. Poprzez allegro i opcję „kup teraz”, nabywasz 1 szczerą opinię. Musisz jeszcze zrobić przelew w wysokości 25 zł właśnie. A Gurgie nagra filmik, w którym powie Ci, co naprawdę myśli na dowolny temat. Możesz poprosić o szczerą opinię o Twoim wyglądzie, talencie, czy na tematy ogólne (np. zapytać kto naprawdę rządzi światem……..). Jakkolwiek idiotycznie i dziwacznie to brzmi, to działa! W pierwszej chwili, po obejrzeniu filmiku, na którym Gurgie przedstawiał ofertę i zachęcał do zakupu „Szczerej Opinii” (która tutaj jest produktem), myślałem sobie, co za głupi pomysł. Kto to kupi?! Wszedłem na aukcję, aby zobaczyć jak bardzo mu to nie idzie. I boom, headshot! Po 20 minutach od emisji filmiku, który nie był jakoś zabójczo popularny, sprzedało się 5 szczerych opinii. To jest 125 zł w pół godziny. Całkiem niezła skuteczność. I tak idąc za tłumem, jak owca, też kupiłem sobie szczerą opinię. Zrobiłem to „dla jaj” i dla promocji ;). Oto i ona:

Czy Gurgie jest pierdolnięty? No nie jest. W pierwszej chwili można odnieść takie wrażenie, ale jest to rodzaj gry, performance, postać, w którą się wciela. Myślę, że mamy okazję obserwować początki, być może sporej, kariery kogoś przywodzącego na myśl Andiego Kaufmana. Porównanie jednocześnie nobilitujące i krzywdzące. Bo każdy chciałby być jedyny w swoim rodzaju. Ale to nie mój problem.

Dla porównania warto też zapoznać się z postacią Pana Jacka Żaka Fotomirażaka, który prowadzi profil na FB „Dodawanie firm do Google Maps”. Osoba ta zawodowo zajmuje się fotografią, dodawaniem firm do Google Maps. Prowadzi swój profil w sposób tak dziwaczny, że aż przyciąga publiczność, niestety w ogromnej większości przyciąga trolli. I jest tutaj pewna różnica. Bo Gurgie tylko udaje, a Pan Jacek rzeczywiście jest taki, na jakiego wygląda.

 

 

Skuteczność działań PR w mediach tradycyjnych [Case Study]

Niedawno w Szczecinie odbył się kolejny event od Girls Geek Carrots. Z tej okazji przygotowałem prezentację o skuteczności działań PR

Zamknij